Bakım Hizmetleri

Facebook Twitter Linkedin

Artpro Teknoloji bünyesinde uzmanlaşmış ekibimiz tarafından, IP-PBX Çözümleri, Çağrı Merkezi çözümleri, Network ve Güvenlik duvarı çözümleri konusunda 5×8 yada 7×24 Bakım Destek Hizmetleri verilmektedir.

 

 

Bakim süreçlerini ITIL ile tam uyumlu JIRA Service Desk ile takip ediyoruz.

müşterilerimiz talepleriniz ister direk mail ile isterse direk online JIRA portalimiz üzerinden anlaşmış oldukları SLA çerçevesinde iletebilirler. Her iletilen talep JIRA uygulaması ile kayıt altına alınır ve hızlıca ekiplerimize iletilir.

TABLO.1 – Arıza Sınıfı – Servis Seviyeleri Tablosu

Arıza Sınıfı / Zaman Planı 4.Seviye 3.Seviye 2.Seviye 1.Seviye
Uzaktan Müdahale Süresi 1-2 Saat 2-4 Saat 1-2 İş Günü 1-2 İş Günü
Yerinde Müdahale Süresi – İstanbul 2-4 Saat 4-8 Saat 2-4 İş Günü Planlama
Yerinde Müdahale Süresi – Diğer İller 8-16 Saat 1-2 İş Günü 4-8 İş Günü Planlama
Çözüm Süresi 2-4 Saat 6-12 Saat 1-2 İş Günü 5-10 İş Günü
Kalıcı Çözüm Planı 1-2 İş Günü 2-4 İş Günü 10-20 İş Günü Planlama
Kalıcı Çözüm Uygulama 5-10 İş Günü 10-20 İş Günü 15-30 İş Günü Planlama

 

TABLO.2 Arıza Sınıfı –Açıklama

4.Seviye “YÜKLENİCİ”nin sorumluluğundaki sistemlerin %50 ve üzerinde kullanıcıyı etkilenmesi veya tamamen durması durumunda uzaktan veya yerinde müdahale ile çözümlenecek arızalar.
3.Seviye “YÜKLENİCİ”nin sorumluluğundaki sistemlerin %25’inden üzerinde kullanıcıyı etkilenmesi etkilenmesi, Raporlama ve/veya Ses Kayıt verilerinin üretilememesi durumunda uzaktan veya yerinde müdahale ile çözümlenecek arızalar.
2.Seviye “YÜKLENİCİ”nin sorumluluğundan kaynaklı hata olmamasına rağmen sistem performansı nedeniyle, Çağrı Yönetim ve/veya Raporlama uygulamaları veya arayüz erişim sorunları nedeniyle yönetsel fonksiyonların yerine getirilememesi durumunda uzaktan veya yerinde müdahale ile çözümlenecek arızalar.
1.Seviye “YÜKLENİCİ”nin sorumluluğundan kaynaklı kullanıcı sorunları analiz, sorun tespiti ve hataların giderilmesi, sistemler ile ilgili bilgi veya dokümantasyon ihtiyacı, 3. Firmalarla yapılan çalışmalarda danışmanlık hizmetleri, ayda 2(iki) kez ile sınırlı olmak üzere, yeni kullanıcı tanımlama/kullanıcı silme/kullanıcı düzenleme/skill oluşturma talepleri ( tek seferde iletilen tüm düzenleme talepleri bir talep olarak değerlendirilir)